Kaip nusipirkti gerus daiktus?

September 17, 2012 0 Comments

Kiekvienas normalus žmogus skaičiuoja savo pinigus: kaip, kam ir kiek išleisti. Žinoma, turtingiausieji milijardieriai to nedaro, tačiau ir tai būna išimčių: yra daug pagarsėjusių atvejų, kuomet pinigais pertekę turčiai taupo taip, kad net perka liesesnį pieną parduotuvėje, ar drabužius skalbia rečiau, kad sutaupyti pinigų skalbimo milteliams.

Tačiau protingas žmogus to nedaro. Protingas žmogus savo išteklius paskirsto taip, kad maksimaliai pagerinti savo gyvenimo kokybę neviršijant savo galimybių bei tuo pačiu besirūpinant ateitimi. Būtent todėl, turimus išteklius, t.y. pinigus, reikia leisti kuo efektyviau. Kad tai padaryti, reikėtų stengtis prisilaikyti keleto taisyklių:

  • Nepirkti "marketinginių" prekių. Tai tokios prekės, kurių poreikis iš esmės sukurtas marketingo - pavyzdžiui, iPhone. Jums gali pasirodyti, kad tokią prekę būtina nusipirkti, tačiau iš tiesų jos visiškai nereikia, ir galima be jos apsieiti. Tokios prekės kainuoja brangiai, tačiau nesukuria daug vertės Jūsų gyvenime, o atvirkščiai tik atima laiko.
  • Naudotis akcijomis. Sakoma, kad tuomet prisiperkate to ko nereikia, tačiau taip visai nebūtina daryti. Akcijų bei nuolaidų yra vos ne visuomet ir visokių. Kainos yra "užkeltos" besinaudodami akcija, perkate produktą už realesnę kainą - tačiau svarbu rinktis tik tai ką reikia, o nei tai ką pamatote.
  • Neskubėti su pirkiniais. Sugalvoję kažką nusipirkti brangesnio - neskubėkite, pažiūrėkite keletą variantų, ir palaukite, ar noras tikrai nepraeis po savaitės kitos.
  • Žinoti kada pirkti pigius kiniškus, kada vertingus daiktus. Šiais laikais daugelį prekių galima išsirinkti labai plačiame spektre - nuo aukščiausios kokybės iki pigiausių gaminių. Svarbu žinoti kada ką pirkti - jei reikia daikto kuris naudojamas dažnai, gal geriau rinktis kokybiškesnį, tačiau jei daiktas panaudojamas tik kelis kartus per metus, tikėtina, kad puikiai tarnaus ir pigiausias variantas...

No comments for this post

Add a comment